poniedziałek, 30 listopada 2015

Co jeść, aby skóra była zdrowa

Sposób odżywiania ma ogromne znaczenie dla urody. Nie można zachować zdrowej skóry, jeżeli nie daje się jej odpowiednich składników i witamin od wewnątrz.
Co jest potrzebne, aby mieć piękną i jędrną skórę?

Zobaczcie jak powinno wyglądać menu, aby uniknąć trądziku, plam na skórze czy pękających naczynek. Dzięki zdrowej diecie możesz mieć piękną cerę bez niedoskonałości.
Należy rozpocząć od morskich ryb, które są najlepszym źródłem kwasów Omega-3. Przyśpieszają regenerację skóry i staje się ona bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, np. na szkodliwe promieniowanie UV, które przyśpiesza starzenie skóry. Ryby powinny się znaleźć w Waszej diecie szczególnie wtedy, gdy macie skórę suchą lub alergiczną. Najlepszym źródłem zdecydowanie są łososie, makrele, sardynki czy śledzie. Jednak kwasy Omega-3 znajdziecie również w olejach roślinnych: rzepakowym, lnianym i sojowym.

Jedzenie dobre dla Naszej cery zawiera antyoksydanty, inaczej przeciwutleniacze, które znajdują się głównie w owocach i warzywach, zielonej herbacie, kawie czy nawet w kakao, a produkty z pełnego ziarna, a przede wszystkim makarony razowe, mają nawet trzy razy więcej antyoksydantów niż te tradycyjne.

Witamina bombowa - można wymienić pół alfabetu:
                                    
  • Witamina A - sprzyja utrzymaniu gładkiej, jędrnej i młodo wyglądającej skóry
  • Witaminy z grupy B - zapobiegają powstawaniu łojotoku, a także sprawiają, że cera nie jest szara 
  • Witamina C - zapobiega powstawaniu trądziku
  • Witamina E - sprawia, że skóra jest elastyczna
  • Witamina K - likwiduje cienie pod oczami 
Jeżeli jednak nie chcecie opierać się na naturalnej żywności i zażywacie suplementy w postaci witamin, musicie pamiętać, aby nie zażywać w nadmiarze witamin A, D, E i K, ponieważ organizm nie wydala ich razem z moczem. 

Trudno jest wymienić najważniejsze witaminy, więc najlepszym sposobem, jest ich odpowiednie dostarczanie poprzez jedzenie jak największej ilości warzyw i owoców. Starajcie się je jeść na surowo, ponieważ pod wpływem ciepła, tracą część wartości odżywczych.

Równie długi jak lista witamin, jest spis mikro i makroelementów, które także pozytywnie wpływają na wygląd skóry. 
Najlepszym źródłem są orzechy, kiełki, jaja, owoce morza, pestki dyni, otręby, produkty pełnoziarniste, a także awokado. 

Pamiętajcie, że bardzo ważne, jest nawodnienie organizmu, kluczowy czynnik, który gwarantuje piękną i zdrową skórę. 

Zawsze warto jest o siebie zadbać, nieważne w jakim jesteśmy wieku. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz