niedziela, 15 listopada 2015

Codzienna pielęgnacja twarzy - czary mary

Każda Kobieta wie, że twarz należy odpowiednio pielęgnować, aby zachować jej piękny i zdrowy wygląd. Wystarczy przejść jej podstawowe etapy, by Nasza skóra była pełna blasku. Odpowiednie produkty powinny stać się niezbędnikiem w każdej kosmetyczce - mleczko, żel do twarzy, peeling, tonik, maseczka, krem na dzień i na noc, a także krem pod oczy. 
Pierwszym etapem, jest dobranie odpowiedniego produktu do rodzaju skóry. Aby usunąć z twarzy zanieczyszczenia, należy oczyszczać ją rano i wieczorem. Kosmetyki wybieramy według Naszych upodobań. 

Mleczko do demakijażu nakładamy na twarz za pomocą płatka kosmetycznego. Rozpoczynamy delikatne usuwanie makijażu od środka twarzy, kierując się do jej zewnętrznej strony. Jednak jeżeli wygodniej jest Nam używać żelu, aby wykonać demakijaż z wodą, nakładamy go na zwilżoną twarz, delikatnie rozsmarowując palcami, omijając okolice oczu, a następnie spłukujemy. 
Aby przygotować skórę do dalszej pielęgnacji, wybieramy tonik. Należy nim nasączyć płatek kosmetyczny i delikatnymi ruchami przetrzeć twarz, zaczynając od jej środka.
Kiedy chcemy chronić Naszą skórę, stosujemy kremy - na dzień i na noc. Niewielką ilość kremu nakładamy na twarz, oczywiście po jej oczyszczeniu i delikatnymi ruchamy rozprowadzamy od środka na zewnątrz. Natomiast jeśli mamy zamiar ochronić delikatną skórę wokół oczu i ją zregenerować należy nakładać rano jak również wieczorem niewielką ilość kremu pod oczy.
Do usunięcia martwego naskórka przyda się peeling. Niewielką ilość nałożyć na twarz i masować okrągłymi ruchami, a następnie spłukać wodą. Zalecane jest wykonywanie peelingu raz w tygodniu. 
Do poprawy kondycji skóry, na pewno przyda się maseczka. Stosuje się ją 1-2 razy w tygodniu. Jak długo należy ją trzymać oraz w jaki sposób zmyć, zależy od instrukcji na opakowaniu.

Wymienione przeze mnie zabiegi pielęgnacyjne, wykonywanie codziennie, nadadzą skórze blasku i sprawią, że będzie ona doskonale oczyszczona, a nie zajmuje to dużo czasu, w zasadzie należy poświęcić na to około 10 min. 


Pozdrawiam, Weronika bez grama makijażu, z oczyszczoną i odżywioną skórą twarzy: 

2 komentarze: