środa, 11 listopada 2015

Jesienny makijaż

Nadeszła jesień, a razem z nią kolejne nowości i trendy związane z makijażem. Ta pora roku przede wszystkim kojarzona jest ze stonowanymi barwami, wszelkimi odcieniami brązu, a także bordo.
Jaskrawe i neonowe kolory chowamy z powrotem na półki, stawiając na mniej zwariowane decyzje,
zamieniamy na przykład kolorowe kredki do oczu na czarne eyelinery, a malinowe szminki na odcienie czerwieni. 
Osoby gustujące w ciemnych makijażach, będą zachwycone tą jesienią. 
Ważnym akcentem o tej porze są Nasze rzęsy, muszą być one widoczne, w zasadzie nawet do przesady zaznaczone. Warto postawić na mocno pogrubiający tusz i nałożyć go w kilku warstwach. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdemu taki makijaż może się podobać, ale to w jaki sposób się pomalujecie, zależy tylko od tego, w jakim najlepiej się czujecie. Jeżeli opcja, tony tuszu na rzęsach, nie przypadła Wam do gustu, możecie znaleźć zastępstwo w ich sztucznym zamienniku. Będzie to wyglądało równie modnie, jednak należy wiedzieć, że zbyt długie stosowanie może osłabić Wasze rzęsy. 
Tej jesieni odstawiamy na bok nie tylko jaskrawe cienie i  neonowe szminki, ale także bronzer, zastępując go podwójną dawką różu, który jest jednym z głównych elementów makijażu jesiennego. Przy podkreślaniu kształtu twarzy, jest on naprawdę istotny. 
Nie każda cera jest idealna i pozbawiona niedoskonałości, należy o tym pamiętać robiąc makijaż, ponieważ są one niemile widziane i trzeba zrobić wszystko, aby były niewidoczne, warto więc wybierać podkłady kryjące i takie, które wygładzają i wyrównują koloryt cery. 
Kreski wykonane eyelinerem są nieodłącznym elementem makijażu. Linie muszą być czarne i mocno widoczne, choć wiemy, że nie każdej kobiecie pasują, szczególnie, gdy w grę wchodzą małe oczy, ponieważ optycznie wydają się wtedy jeszcze mniejsze. 
Czerwień na ustach, to wykończenie każdego makijażu, kierując się regułami, kiedy zbliża się zimniejsza pora roku, należy postawić na ciemne szminki.


Makijaż wykonany przeze mnie:

2 komentarze: